Yeni Teknolojik Aletlerle Diş Hekimi Korkusuna Son

Yeni Teknolojik Aletlerle Diş Hekimi Korkusuna Son!

Tıbbın her türlü alanında yaşanan gelişmeler diş hekimliği alanında yapılan son teknolojik çalışmalar sonucunda oldukça modern, kısa süreli ve etkili bir hale gelmiştir. Yeni teknolojik aletlerle diş hekimi ve diş kliniği korkusuna son!

3 Boyutlu Teknoloji

Bireylerin özellikle gülüş tasarımı için üç boyutlu görüntüleme teknikleri ile tüm ağız içi dokuları dijital ortama aktarılarak işlemler yapılmaktadır.

Bu sayede kişiler hiçbir endişe duymalarına gerek kalmadan kendi hayal ettikleri gülüş görünümüne yapılan uygulama sayesinde kavuşabiliyorlar. Bu da gülüş tasarımında ve diş estetiğinde modern tekniklerin ne kadar ileri gittiğini göstermektedir.

Panoramik Röntgen

Geleneksel olarak kullanılan röntgen cihazları sıklıkla günümüzde farklı pek çok vücut bölgesindeki hastalıkları teşhis etmede kullanılıyor.

Ancak bu uygulama hem çok fazla radyasyon yayıyor hem hamile bireyler için oldukça tehlikeler içeriyor hem de uzun sürede yapılan bir yöntem.

Bunun yerine artık diş hekimlerinin pek çoğu tarafından tercih edilen panoramik röntgen cihazı ile görüntünün saniyeler içerisinde doktorun kendisi tarafından görülebilmesi, uygulama sırasında bu görüntüleme tekniğinin kullanımı ile uygulamanın çok daha rahat ve kolay bir şekilde yapılabilmesi mümkün.

Ayrıca geleneksel olarak yapılan görüntüleme tekniklerine göre çok ama çok daha az radyasyon yaymaktadır.

Dental İmplant

Dental implant modern diş tedavileri arasında en çok tercih edilen tedavilerden biri. Elbette ki buna benzer uygulamalar tarihin çok geçmiş zamanlarından beri tespit edilmiştir. Ancak modern anlamda ele alınan dental implant tedavisinde bireyler implantın kalitesine, markasına, görünümüne, rengine vb. her türlü şeyine yorum yaparak kendi tedavileri hakkında söz haklarını rahatlıkla kullanabiliyorlar.

Bu nedenle bakıldığında dental implant uygulaması ciddi anlamda doğal dişlerin yerini tutan doğal dişlere en yakın diş hekimliği uygulamaları arasında yer almaktadır.

Kişiler kendi ekonomik düzeylerine göre tedavinin seyrini kendileri ayarlayabilirler. Ayrıca gülüş estetiği için de eksik dişlerin tamamlanabilmesi adına sıklıkla tercih edilen bir tekniktir.

Yeni teknolojik aletlerle diş hekimi korkusuna son, denildiğinde akla ilk gelen tedavi tekniklerinden biri de şüphesiz ki dental implant uygulaması olmuştur.

Bir cevap yazın