Lakers In Kadro Mesai̇si̇

Sezon boyunca aksilikleri bitmeyen sakatlıklarla ve saha içi problemlerle uğraşmak durumunda kalan Los Angeles Lakers, bu sezon ne yazık ki Play-Off’larda yer alamayacak.

Kadrosunda efsane megapari giriş başarılara imza atmış ve rekor seviyede All-Star olmuş oyuncuları bulunduran Los Angeles Lakers’ın başarısız geçen sezon sonrasında elindeki yüklü kontratlardan kurtulmaya çalışması bekleniyor son zamanlarda.

Yüklü kontrat denilince Russell Westbrook  akla gelen ilk isim olduğu için Michael Jordan’ın takım sahipliğini yaptığı Doğu Konferansı ekiplerinden Charlotte Hornets’in ilgilenmesi bekleniyor.

Westbrook’u başarılı bulduğu ve sevdiği bilinen Jordan’ın All-Star guard için nasıl bir hamle yapacağı ise son zamanlarda oldukça merak konusu olmuş durumdayken Charlotte’ın kadrosunda 4 yıl için 97 milyon dolar edinecek olan Terry Rozier ve 4 yıl için 120 milyon dolar kazanacak olan Gordon Hayward gibi iki isim geçiyor. Hal böyle olunca da  Kelly Oubre’nin 8 rakamlı kontratı sonrasında yönetimin hamle yapması zorlaşıyor gibi.

Lakers teknik kadrosunun performansını ve başarısını beğendiği Malik Monk’u takımda tutmak için çeşitli hamlelere başlarken genç bir oyuncuyu takıma dahil etme planları doğrultusunda tecrübeli oyuncu Trevor Ariza ile yollar ayrıldı.

Bu sezon sadece 24 maçta görev alabilen ve ortalama 19.3 dakika parkede kalan Ariza, 4 sayı 3.4 ribaund ve 1,1 asist ortalamalarıyla sezonu noktalamıştı.

LeBron James ise konuk olduğu The Shop adlı programda Golden State Warriors’ın süperstarı Stephen Curry ile beraber oynamak istediğini paylaşarak birkaç ifadelerde daha bulundu.

“Bugünün oyun şartlarında Stephen Curry ile oynamak isterim. Onun hakkında her şeyi seviyorum. Arabasından iner inmez onu salonun önünde savunsanız iyi olur.”

Takımın diğer yıldızlarından Anthony Davis ise aksine Lakers yönetiminin kendisini takaslayacağına dair bir planı olmadığını düşünüyor ve bu şekilde ifadeler kullanıyor.

“Bu tür şeyleri kontrol edemem. Benim işim çıkıp basketbol oynamak. Los Angeles’ı seviyorum. Beni takaslayacaklarına dair planları olduğunu düşünmüyorum.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Supertotobet | Ne iyi gelir | Kurumsal Kimlik | GanoBet | Bahis siteleri