Kurban bağışı 2021

Hac suresi 37 ve 38. Ayetlerde de bahsedilen, “Kurbanlık büyükbaş hayvanlarısizin için Allah’ın dininin nişanelerinden yaptık. Sizin için onlarda hayır vardır. Onlar saflara sıralanmış beklerken kurban edeceğinizde üzerlerine Allah’ın adını anın. Yanları üzerlerine düşüp canları çıkınca onlardan siz de yiyin, istemeyen yoksula da istemek zorunda kalan fakire de yedirin. Şüküredin diye diye onları böylece sizin hizmetinize verdik.” “Onların etleri ve kanları asla Allah’a ulaşmaz. Allah’a ulaşacak olan sadece, sizin O’nun için yaptığınız, gösterişten uzak amel ve ibadettir.” Kurban gösterişten uzak ve dini gerekliliklere uygun yapılmalıdır. Kurban bağışı 2021 organizasyonumuzda da yine tüm dini gereklilikleri yerine getirerek ibadetlerinizi gerçekleştirmenizi sağlıyoruz. Kurbanlarınızın en iyi ve doğru şekilde kesilmesine vesile olmak istiyoruz. Kurban bağışı 2021 organizasyonumuz dışında da diğer projelerimizde tüm dini gereklilikleri yerine getirmeye özen gösteriyoruz. Yaptığımız tüm bu organizasyonlar ve projelerde siz de bize destek olmak istiyorsanız yurt içi ve dışı bağış yapmanız mümkün. Su kuyusu projesi, kardeş aile projesi, sağlık, zekât ve sadaka projelerimize de bağışta bulunabilirsiniz. Vakfımız birçok ibadetinizi yerine getirmeniz için hem kurban bağışı2021 hem de zekât ve sadaka organizasyonlarına da hız kesmeden devam etmekte. Bu yardımlar sayesinde yoksul kardeşlerimize yardım eli uzatabilirsiniz. Diğer projelerimizle alakalı bilgi almak için 0553 886 77 77 numaralı iletişim hattımızı kullanabilir soru, istek ve merak ettikleriniz için bizlere ulaşabilirsiniz.

Akika kurbanı bağış

Akika kurbanı doğan çocuklar için şükür maksadıyla kesilen bir kurbandır. Peygamber Efendimizin torunları Hazreti Hasan ve Hüseyin’den sonra bir gelenek ve şükür anlamı taşımıştır. Peygamber Efendimiz de torunları için bir kurban kesmiş, bu kurbanın da onların sağlıklı ve huzurlu ömürler geçirmesi dilekleriyle Allah’a iletmiştir. Bu süreçten sonra akika kurbanı oldukça önem kazanmıştır. Günümüzde de hala bu gelenek süregelmektedir. Akika kurbanını kişi kendisi kesebilir veya birisine ve kurum kuruluşlara kestirebilir. Bu konuda herhangi bir sorun yoktur. Akika kurbanı bağış kapsamında Yedi Başak İnsani Yardım derneği olarak çalışmalarımızı sürdürmekteyiz. Akika kurbanı bağış organizasyonumuz sayesinde siz de akika kurbanlarınızı bağışlayabilirsiniz. Bu tür şükür, akika ve adak kurbanlarının bağışlanması oldukça önemlidir. Özellikle insanların üzerine farz olmayan ve sadece hayır için kesilen kurbanların ihtiyaç sahiplerine ulaşması, işin hayrını katlar niteliktedir. Bu yüzden biz de Yedi başak İnsani Yardım Derneği olarak akika kurbanı bağış platformumuzu kullanıma açtık. Bu sayede bağışlarınızı tüm dini vecibeleri yerine getirerek kesmek ve dağıtmak görevlerini üstleniyoruz.  Akika bağışlarınızı web sitemiz üzerinden ve diğer ödeme kanallarımız üzerinden yapmanız mümkün. Hem kolay bir şekilde kurbanlarınızı bağışlamak hem de yoksullarla paylaşmak için oldukça iyi bir fırsat. Kurbanınızın ne niyetle kesildiğini bizlere iletmeniz yeterli. Vekalet işlemlerimiz online platformlar sayesinde yapılmaktadır.

En ucuz kurban bağışı

2021 yılının en ucuz kurban bağışı kategorisinin bu seneki sahibi Afrika’dır. Özellikle açlık, susuzluk, sömürü ve yoksulluğun süregeldiği Afrika’da kurban bağışını oldukça önemsiyoruz. Yapılan yardım ve bağışların bir maddi değer karşılı olmadığına inanıyoruz. Fakat herkesin bütçesi ve maddi durumunun birbirinden oldukça farklı olduğunu da biliyoruz. Bu sebeple en ucuz kurban bağışı kategorisinde Afrika yer alıyor. Afrika için hisse bedeli 750 Türk Lirası olarak belirlenmiştir.  Tabiiki bu fiyatlar vakfımız çalışanları tarafından titizlikle belirleniyor. Fiyatların belirlenmesinde sene içerisindeki alım gücü ve hayvanların fiyatları etkili oluyor.  Afrika’daki Müslüman halkın yoğunluğu ve açlık, susuzluk göz önüne alındığında vakfımızın en yoğun hizmet verdiği bölgeler arasına girmiştir. Vakfımız her türlü gözlem ve bölge çalışmasını, çalışanları sayesinde en doğru şekilde yürütüyor. Belirlenen bölgelerde kurban kesimi açısından bir yoğunluk olmaması için eşit bir şekilde dağılımına özen gösteriyor. Afrika en ucuz kurban bağışı kategorisi için kurban bağışında bulunmak isteyen vatandaşlarımız web sitemiz üzerinden online şekilde bağışlarını yapabilirler. Bunun dışında PTT, EFT, havale ve banka yollarıyla da bağışlarını sürdürebilirler. Yurt dışındaki vatandaşlarımız EURO ve ABD Doları bazında ödeme yapabilirler. Afrika’daki bir diğer projemiz olan su kuyusu projelerimize de web sitemiz üzerinden göz atabilir ve bağışlarınızı yapabilirsiniz. Temiz suya erişimin birçok hastalığı yanında getirdiği bilinciyle su kuyusu projelerimiz de mevcut. Bu sayede Afrika’da temiz suya olan erişimi hızla arttırmak niyetindeyiz.

Bir cevap yazın