Dijtal Bir Platform Olan Netflix Platformu

Dijtal Bir Platform Olan Netflix Platformu

Dijial ve sadece internet üzerinde yer almakta olan Netflix platformu Türkiye’de bulunan ve dünya çapında da oldukça geniş bir kitleye sahip olan platformdur. Platform içerisinde 15.000’den daha fazla içeriğe sahip olan, çokça fazla dizi, film, belgesel ve çizgi filme ev sahipliği yapan bir platformdur. Platform içerisinde her nesle hitap edecek türden, 7’den 70’e kadar içerik vardır. Netflix platformu içerisinde yer alan içeriklere erişim sağlamak için ise gereken ve tamamlanılması şart olan birkaç işlem vardır. Üyelik ya da abonelik işlemlerinin gerçekleşmemesi haricinde platformda bulunan içeriklere de erişim sağlamak mümkün olamayacaktır. Netflix platformuna üye olup, erişim sağlamak için ise Netflix’in resmi internet sayfası üzerinden kolay olan birkaç üyeli kasımını tamamlamak gerekiyor. Bu işlemlerin tamamlanması için ise hemen öncesinden Netflix tarafından bir üyelik planı sunulacaktır. Sunulan bu plandan bir tanesinin seçilmesi dahilinde de ödenecek ücret belirlenmiş olacaktır. Seçilen bu planlar kesinlikle temelli ve sabit olmayıp, istenen zaman plan değişikliği ya da üyelik iptali yapılabilmektedir. İşlemlerin sonunda oluşturulan kullanıcı adı ve şifre ile istenilen zamanda istenilen cihaz üzerinden Netflix platformuna giriş yapılıp, istenen içerik izlenebilmektedir. Platforma erişimin ücretsiz olmasının da bir yolu vardır. Bu seçenek ise internet üzerinden netflix izle ya da netflix film izle arama etiketleri ile ulaşılan sayfalardan erişim sağlanabilmektedir.

Iron Fist

Netflix platformu üzerinde yer almakta olan Iron Fist, 2 sezona ait olan bir aksiyon dizisidir. Iron Fist isimli seri 2017 yılının yapımına ait olan bir seridir. Dizinin ilk bölümü ve ilk sezonu 12 Mart 2017 tarihinde yayımlanmıştır. Dizi, izleyicileri arasında %72 oranında bir beğeni toplamıştır. Dizideki toplam bölüm sayısı ise 23 bölümdür. Iron fist dizisi aksiyon, süper kahraman, dövüş sanatları, kurgu, gram ve gizem türleri arasında yerini almış olan bir seridir. Iron Fist, herhangi bir televizyon üzerinde yer almayıp yalnızca dijital bir platform olan Netflix dizisidir.

Iron Fist Dizisinin Konusu Nedir

Iron Fist ya da diğer ismi ile Marvel Iron Fist isimli olan dizi Netflix platformu üzerinde çizgi romanlardan uygulanmış olan diziler arasında yer almakta olan bir seridir. Seride konu ise Danny Rand karakteri çerçevesinde gerçekleşir. Öldüğü düşünülmekte olan Danny Rand karakteri 15 yıl sonra yeniden ortaya çıkmaya karar verir. Yeniden ortaya çıkmış olan Danny Rand karakteri, Iron Fist’in kendi gücü ile geçmişini geri almaya karar verir. Geçmişini geri almak isteyen Danny aynı zamanda kaderini de gerçekleştirmek istiyor.

Bir cevap yazın