Chow Chow Süs Köpekleri Hakkında Bilgiler

Köpek sahiplenme bir köpeğin bütün ihtiyaçlarının üstlenmesinin yanı sıra ona mutlu bir hayat sunma anlamına da gelmektedir. Dolayısıyla bir kimsenin köpek sahiplenme sürecinde çok ciddi ölçüde programlama yapması hem köpek hem kendisi için çok önemli bir gerekliliktir. Bu anlamda yaşanılan ortam maddi şartlar ve özellikle de bilinç, köpek sahiplenme sürecinin önemli ayaklarını ifade eder. Süs köpekleri içerisinde yer alan Chow Chow’lar çok sayıda insan tarafından tercih edilen köpek gruplarından bir tanesidir. Farklı görünüşleri ve karakter özellikleri ile büyükten küçüğe pek çok kesim için uygun bir köpektir. Ev ortamını oldukça seven ve kolay benimseyen bu köpekler için inatçı demek yanlış sayılmaz.

Chow Chow Cinsi Ne Gibi Özelliklere Sahip?

Köpek sahiplenme süreci farklı planlamaları gerekli kılmaktadır. Özellikle yaşanılan ortamın belirleyici bir etkisi vardır. Köpek beslemek için söz konusu ortam ev ise buna uygun bir cins seçmek çok fazla önem taşır. Chow Chow cinsi köpekler de ev ortamı için uygun cinslerden bir tanesidir. Hareketi çok seven hayvanlar olsa da genel olarak çok fazla havlamazlar. Ancak yabancılara karşı son derece mesafelidirler. Orta düzeyde eğitilebilir olan bu köpekler oldukça sık tüylü gruplardan bir tanesidir. Bu sebeple tüy bakımları onlar için fazlaca önem taşır. Sıcağa karşı duyarlılığı olduğu bilinen Chow Chow dış mekanlarda rahatlıkla yaşayabilen köpeklerden biridir.

Chow Chow Köpek Bakımı Hakkında

Chow Chow cins köpekler özellikle tüy bakımları önemsenmesi gereken hayvanlardır. Bu sayede daha sağlıklı olan hayvanlar daha mutlu bir hayat sürebilir. Bu hayvanların küçük yaşta sosyalleştirilmesi büyük önem taşır. Bunun en önemli sebebi yabancılara karşı mesafe geliştirmeleridir. Bu mesafe ise onları ciddi derecede agresifleştirebilir. Bu gibi sorunların hiç yaşanmaması için direnç gösterseler bile eğitimleri önemsenmelidir. Temel eğitimlerinin fazlasıyla fark ettiği cinslerden biri olan bu köpekler bu sayede daha uyumlu olabilirler. Kalın kürkleri sebebiyle serin ortamlarda yetiştirilmeleri onları daha mutlu eder. Özellikle yaz aylarında köpeklerin serinletilmesi için özel bir çaba sarf edilmelidir. Çok fazla egzersiz ihtiyacı olmayan Chow Chow köpeklerin hareket ihtiyacı için günlük yürüyüş yeterli olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Supertotobet