Borsa rallisinde sonun yaklaşmadığını gösteren sektör

– DIŞ HABERLER SERVİSİ

Dayanıklı olmayan tüketici ürünleri hisseleri, ekonominin gidişatına karşı en yüksek hassasiyeti gösteren sektörlerden ve şimdi, Wall Street’in en yakından takip edilen teknik analistine göre bu hisselerde görülen yükseliş, piyasa döngüsünün sonuna yakın olmadığımızı gösteriyor.

Reneissance Macro Research’ün Başkanı Jeff deGraaf, “dayanıklı olmayan tüketici ürünleri üreten şirketler genellikle döngü sona ermeden kötüye gider” dedi. 

deGraaf son dönemde Russell 3000 endeksindeki eşit ağırlıklı dayanıklı olmayan tüketici ürünleri sektörünün performansına dikkat çekti ve sert bir yükseliş görüldüğünü söyledi. Çarşamba günü Dow Jones Industrial Average günü %0,4 düşüşle kapatırken, S&P 500 %1,3 geriledi. Teknoloji hisselerinin ağırlıkta bulunduğu Nasdaq Composite ise %2,7 düşüş gösterdi.

Market Watch’un haberine göre, geçtiğimiz hafta borsalarda görülen düşüşün ardındaki neden ise enflasyon korkularının artmasıyla tahvil verimlerinde görülen sert yükseliş oldu. Ancak eğer deGraaf’ın dayanıklı olmayan tüketici ürünleriyle ilgili görüşü yol gösterici olacaksa, şimdiye kadar fiyat baskısına dair çok az sinyal var.

 

 

 

 

Kaynak: blogcuvar.com

Bir cevap yazın